CeMaS

Centrum magnetického světla

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


projekty:teorie:start

Přírodní poznání

Teoretické úvahy a možná zdůvodnění nových i známých přírodních jevů, se kterými se v našich životech setkáváme, to je snahou těchto pojednání, která se snaží dívat na věci z nových úhlů, než je obvyklé, a také z nadhledu využívajícího inspirace, citu i rozumu, ducha i těla současně.

Zapojení lidé

Diskuze

Imrich Forró, 03.04.2015 13:16

Marek, ten výklad k „Perpetuum mobile“ je latinsky „neustále v pohybu“, je tak dokonalý……, že nie je potrebný k tomu žiadný komentár….. Táto veta je výnimočne jedinečná: Každá forma (proudění) také nutně z okolí pohyb přijímá (nádech, příjem) a také předává svůj pohyb do okolí (vyzařuje, výdech, výdej).

Veľmi sa hodí k mojej metóde, lebo aj tá je založená na tomto princípe.

Marek Ištvánek, 09.04.2015 20:11

Imrichu, to se mi líbí.

Rád se o Vašich pohledech dovím více…

Marek Ištvánek, 01.04.2015 22:31

„Perpetuum mobile“ je latinsky „neustále v pohybu“.

Pro mne je celý vesmír, celé stvoření neustále v pohybu protože se z pohybu (proudícího světla) skládají. V pohybu je stvoření ale proto, že mu je tento pohyb darován Stvořitelem, Jediným Zdrojem.

Každá forma (proudění) také nutně z okolí pohyb přijímá (nádech, příjem) a také předává svůj pohyb do okolí (vyzařuje, výdech, výdej).

Prvotní pohyb vzniklý působením Síly Stvořitele se k Němu, jako původci také navrací. Koloběh tedy musí být pravidelně obnovován (dýchání).

Jak ve velkém, tak i v malém, jak nahoře, tak i dole.

Stroje využívající proudící světlo ho tedy mohou z okolí koncentrovat a transformované předávat dál ve vhodné formě.

Neexistuje izolovaná forma a vše je spolu propojeno v celek.

Dnešní věda poznala pouze část tohoto celkového působení a v mnohém je přesto užitečná. Protože ale nepřehlédla celek, vytváří jisté umělé stavby a zapomíná na pravé příčiny dějů.

Někteří se snaží vědu posunout dále a sjednotit ji s duchovním, protože i to patří do celkového obrazu.

Imrich Forró, 27.03.2015 06:22

Dobrý deň p. Striček! To, čo píšete je pekné, ale dajme si otázku, či je to potrebné napriek tomu, že je to prospešné. Napadla ma jedna príhoda, ešte z čias cisára Vespasiana. Prišieľ za ním jeden technik a pýtal od neho peniaze na zostrojenie parného stroja. Že má projekty, ale na realizáciu potrebuje prostriedky. Cisár mu odpovedal: žiadne peniaze nedostaneš, lebo by to bolo sice pre mňa prospešné, aj by to uľahčilo prácu podriadeným. Vieš si ale predstaviť, aké škody by to spôsobilo ľuďom, ktorých by si takto okradol o zárobkové možnosti?…. Prajem pekný deň!

Radovan Striček, 26.03.2015 08:36

Dobrý pán Forró. Viete každý z nás si predstavuje pod pojmom perpetuum mobile možno niečo iné. Berme to z toho hľadiska, že aj pozemský život raz končí. Samozrejme aj vesmír sa mení, pretvára a hviezdy tiež raz vyhasnú a premenia sa na niečo iné trvá to síce milióny rokov podľa súčasnej vedy, ale stane sa to. My tu, ale nie sme od toho, aby sme teoretizovali o tom či je alebo nie je perpetuum mobile. Sme tu na to, aby sme využili silu prírody a dokázali ju premeniť do zariadení, ktoré budú prospešné pre ľudí a tým prispejú k ich duševnému vzostupu. Skúsme sa prosím viac zameriavať na tieto skutočnosti. Ako vidíte máme k dispozícii určité zariadenie. Jeho bližší popis ešte trochu upravíme a testy, ktoré budeme prevádzať budeme postupne zverejňovať. Ak máte nejaké otázky prípadne návrhy na zlepšenie systému PVR alebo iných zariadení, ktoré vytvárame radi ich príjmeme. Praje pekný deň. Striček R.

Imrich Forró, 26.03.2015 06:07

Radovan Striček, perpetuum mobile predsa existuje, veď to je predsa „vesmír“ a v ňom jednotlivé sústavy. Dokáže sa vytvoriť, existovať určitý čas a potom sa zneškodniť-zaniknúť.Toto sa opakuje neustále dokolečka. Je potrebné to len pochopiť…….

Radovan Striček, 25.03.2015 08:27

Dobrý deň Tomáši. Podľa môjho cítenia a vedomostí viem, že perpetuum mobile neexistuje. Je veľa rôznych spôsobov ako dosiahnuť energetické zdroje s veľkým účinkom a minimálnym odberom. Podarilo sa to už viacerým vynálezcom. Najvýznamnejší z nich bol pán Tesla, ktorý dokázal využiť záporný potenciál Zeme. Naše smerovanie je zatiaľ samostatné bez investorov. Všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii sme si hradili vlastnými zdrojmi. Čo sa týka finančných zdrojov zatiaľ budeme využívať formu darovania pre rýchlejší rozvoj našich myšlienok a technológií v spoločnosti CeMaS.

tomas t., 21.03.2015 21:04

Zdravim , nahodou som narazil na vasu stranku na facebooku ,ktoru zdielal moj virtualny priatel . Davate tu moznost sa podelit a takisto moznost pozret sa na veci z ineho uhlu . Paci sa mi otvorene zmyslanie ,preto by som sa rad podelil. Avsak nepaci sa mi spolupraca s korporaciami ,ktorym sa neda verit . Ja osobne neverim ziadnej. Cize mali by ste si ist svoje ,pretoze ak nie ,ti druhy vam budu diktovat co mate robit . Co vas moze priviest aj do krachu ,pretoze dnes je vsetko o profite. A nechce sa mi rozvadzat ako funguje dnesny svet. Treba v prvom rade zhodit ruzove okuliarky. Ja osobne nie som ziadny edukovany vedec ,skor by som povedal ,ze som nezavisly objavovatel . Edukaciou nastastie nie som az tak moc ovplyvneny co mi umoznovalo pocas mojho objavovania sa pozerat na veci vlastnym rozumom ,cize mnohokrat som vybocil s predpisanych ciar a vselijakych pravidiel ,ktore sa dnes stali vedeckym nabozenstvom . Vedcom chyba sirsi zaber . Zamerani su iba na jednu vec ,ale nevedia nic o ekonomike ,historii , a pretoze sedia vacsinou zavreti nad knihami ,alebo v laboratoriach cely zivot nemaju ani zakladne fyzicke chapanie . Fyziku totizto treba mat v sebe, nie len pamatat si vzorce a poucky. Avsak predtym nez sa rozpisem uplne skusim sa vas opytat jednu otazku . Je podla vas mozne postavit perpetuum mobile?

Pokud byste byli zalogování, mohli byste zanechat komentář.
projekty/teorie/start.txt · Poslední úprava: 02.01.2016 20:50 autor: Marek Ištvánek