CeMaS

Centrum magnetického světla

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


projekty:inspirace:infinity_sav:generator

Elektromagnetický generátor volné energie

Společnost Infinity SAV vyvinula elektromagnetický generátor, který po rozběhnutí nepotřebuje příkon elektrické energie, ale sám ji dodává ze zářivého prostoru - éteru, kde je tato energie volně dostupná.

Jde o kombinaci klasického asynchronního motoru a magnetického generátoru. Motor je potřeba připojit k elektřině po dobu rozběhu zařízení, než dosáhne magnetický generátor, který pohání, otáček kolem 1500 za minutu a stane se soběstačným. Pak je možné motor odpojit od externí elektřiny a zařízení již samočinně poskytuje elektřinu jak pro svůj vlastní běh, tak pro spotřebiče k němu připojené.

Magnetický generátor sestává ze statoru s permanentními neodymiovými magnety, rotoru s bifilárními (vinuté dvojlinkou) cívkami, invertoru a řídící elektroniky.

Infinity SAV USA nedávno koupila 1) patent 2), který byl dříve schválen pro Jesse McQueena a který se týká také jejich technologie.

Generátor o výkonu 5 a 10 kW

MG10 Společnost tvrdí, že jsou připraveny funkční prototypy 5 a 10 kW generátorů 3) a první vzorky budou dodány přihlášeným distributorům k místní prezentaci a nabídce lidem asi v květnu 4). Také jsou prý připraveny výrobní kapacity v Jižní Koreji pro pokrytí celoplanetárního zájmu.

Generátor o výkonu 1 MW

GraphEnergy zveřejnil informaci o chystaném generátoru s výkonem 1 MW pro Energex apod.

projekty/inspirace/infinity_sav/generator.txt · Poslední úprava: 23.04.2018 22:13 autor: Marek Ištvánek