CeMaS

Centrum magnetického světla

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


projekty:inspirace:stefan_marinov:start

Stefan Marinov

1. 2. 1931, Sofie, Bulharsko – 15. 7. 1997, Štýrský Hradec, Rakousko 1) 2)

Věnoval se rozšiřování poznání elektromagnetismu, prokázal různost rychlostí světla v různých směrech (oproti oficiální stálosti rychlosti světla propagované relativistickými teoriemi) jednosměrným měřením a zabýval se vývojem zařízení na volnou energii.

Poté, co jsem prošel tolik let na trnité cestě pravdy, znavil jsem se. Mé knihy a spisy jsou mým vědeckým svědectvím.

Doufám, že pojetí absolutního (Newtonovského) časoprostoru, které jsem znovunastolil svými mnohými pokusy a jednoduchou matematickou teorií, bude přijato vědeckým společenstvím jako odpovídající fyzické realitě.

Doufám, že neustále se pohybující 3) zařízení, z nichž jsem sestrojil mnohé prototypy bez uzavření energetického cyklu, budou úspěšně postaveny dalšími lidmi.

A pokud to, co jsem dosáhl ve fyzice časoprostoru, elektrodynamice a v oblasti porušení zákonů zachování, bude ututláno i po mé smrti, když opustím tento svět, mohu jen opakovat věčná slova: feci quod potui 4).

Stefan Marinov, Štýrský Hradec, Rakousko, 15. 7. 1997

Pokusné zařízení Siberian Coliu 5), které mělo zrychlovat postupně otáčky rotoru, bylo po sestrojení nefunkční. Pan Marinov provedl další analýzu, zjistil, že jeho rozšířený vztah pro „Lorentzovo-Marinovu“ sílu byl tímto pokusem prokázán jako neplatný, a přišel s možností dalšího vylepšení zařízení s využitím skalárního elektromagnetismu. 6) Nevím o tom, zda bylo toto vylepšení reálně uskutečněno.

Výběr z knih a dokumentů

projekty/inspirace/stefan_marinov/start.txt · Poslední úprava: 20.12.2018 11:18 autor: Marek Ištvánek