CeMaS

Centrum magnetického světla

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


o_nas:lide:rolfik:ssi:fukusimske_dekontaminacni_pokusy

Fukušimské dekontaminační pokusy

Na začátku roku 2014 jsme v Keshe nadaci provedli pokusy ve Fukušimské oblasti v Japonsku, aby byla otestována dekontaminace radioaktivní půdy a vody (kontaminované kvůli nedávné havárii tamní jaderné elektrárny) pomocí nanomateriálů. Již předtím bylo ukázáno video Fukušima Daiichi - čištění jaderné havárie.

Poté provedla paní Yukako Saito dekontaminační pokusy přímo v Japonsku, za asistence pana Mehran Tavakoli Keshe a nás dalších z Institutu vesmírné lodě, pomocí dříve připravených nanomateriálů ve formě ponanovrstvených kovů a gans materiálů. Záznamy (přes 10 hodin) živého vysílání (na Livestream) pokusů s online komunikací přes Skype jsou k vidění na

Tyto pokusy ukázaly schopnost nanomateriálů (především gans) podstatně snížit radioaktivitu kontaminovaných radioaktivních materiálů přímou transmutací radioaktivních prvků (bez jejich koncentrování nebo absorbování a následného odstranění ze vzorků, jak je to obvyklé u jiných známých současných metod).

Tyto způsoby mohou být tedy rozvinuty a dále zkoumány a vyvíjeny, aby umožnily úplnou dekontaminaci ve spolupráci s místními lidmi v Japonsku nebo jinde.

Výsledný dokument zahrnující popisy měření, výsledky, možná vysvětlení a shrnutí je dostupný zde

o_nas/lide/rolfik/ssi/fukusimske_dekontaminacni_pokusy.txt · Poslední úprava: 30.10.2023 19:16 autor: Marek Ištvánek