CeMaS

Centrum magnetického světla

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


projekty:reaktory:vakuove:pvr1:start

Plazmatický vakuový reaktor (PVR) 1

1. Plazmatický vákuový reaktor (PVR) skladá sa z dvoch oceľových polgúľ, ktoré sú navzájom spojené do tvaru gule prstencom. Vonkajší priemer je cca 17 cm a vnútorný priemer 13 – 14 cm. PVR obsahuje aj okienko cca 3 – 4 cm priemer cez, ktoré možno pozorovať čo sa v ňom prebieha ďalej vstup a výstup privádzaného či odvádzaného napätia. V strede PVR sa nachádza centrálny nemagnetický stĺpec (odizolovaný od PVR), v ktorom sa nachádza hriadeľ (2. vysokootáčkového DC motorčeka), na ktorého konci sú umiestnené neodymové magnety. Tento hriadeľ je odizolovaný od DC motorčeka teflónovou vložkou. DC motorček spolu s hriadeľom je možné posúvať smerom von, ale aj do vnútra PVR pomocou 19 - systému zdvihu rotujúceho magnetického poľa (Bolden - lanko) a je poháňaný 4. 12 V batériou. Otáčky DC motorčeka je možné regulovať od hodnoty 0 – 11 000 ot./min. pomocou 5. PWM regulácie. Dôležitou súčasťou laboratória je vákuový systém 6,7,8,9, ktorý slúži na vyvákuovanie 1.prijímača (PVR) a 12. Kontajnerov na požadované hodnoty v milibaroch. Tento vákuový systém je prepojený s prijímačom a kontajnermi 17. Potrubím s dávkovacími ventilmi a 18. Ochranným spätným ventilom, ktorý slúži na zabráneniu vniknutiu atmosférického vzduchu do turbomolekulárnej pumpy, pretože by ju zničil. 13. USB Osiloskop slúži na meranie hodnôt, ktoré vzniknú pri testovaní a následne na ich zaznamenávanie.

Ostatné časti nášho laboratória:

  • 1. stolový počítač
  • 2. zdroj na zmenu napätia zo striedavého na jednosmerné (10 A a 40 V)
  • 3. zdroj vysokofrekvenčného zariadenia (VFZ) cca 10 - 100 KV s frekvenciou cca 100 000 Hz
  • 4. profesionálny univerzálny sústruh na vytváranie určitých komponentov

Časti, ktoré do nášho laboratória ešte potrebujeme:

  • 1. vysokofrekvenčné zariadenie na generovanie napätia 100 KV o frekvencii 100 000 Hz a minimálnych prúdoch plynulo regulovateľné (bezpečné pre naše testy)
  • 2. HD kamera na zaznamenávanie pokusov (statív máme)
  • 3. osciloskop, sondy prípadne násobiče, ktoré dokážu toto vysoké napätie spolu s frekvenciou zmerať a zaznamenať….

Spresnenie nášho prevedenia je nasledovné:

  • PVR je zo železnej dutej gule
  • v stredovej časti PVR je malé teliesko o priemere 2 mm (materiál – karborundum) na volfrámovom drôte (priemer 0,02 mm)
  • volfrámový drôt je odtienený diaelektrikom cez plášť PVR
  • neodymové magnety na rotáciu plazmy v sú umiestnené v centrálnom jadre
  • v centrálnom jadre sa nachádza cievka na kontrolu vzniknutej prebytočnej energie
  • na plášti sa nachádza jeden ventil na vyvákuovanie PVR a druhý špeciálny dvojpiestový ventil na mikrodávkovanie plynov

Popis: Neodymové magnety majú možnosť vysúvania z centrálneho jadra až von z plášťa PVR. Riadenie otáčok ako bolo spomenuté od 500 - 11 000 ot/min. Žhaviace teliesko (karborundum) je napájané určitou frekvenciou a napätím. Využívam technológiu vizionára Nikola Teslu, o ktorom sa zámerne neučíme a ostatných bádateľov (David LaPoint, Nassim Haramein,…). V PVR kde je vákuum používame najľahšie prvky s vysokou čistotou. Tieto prvky nechávame pracovať tak ako to pozorujeme na našom Slnku - jedného z darcov života. Na záver tohto príspevku by som chcel poďakovať tým čo poskytli peňažné prostriedky na financovanie a zakúpenie potrebných vecí na chod našej spoločnosti tak, aby sme splnili to čo sme si určili v pláne našej spoločnosti. Momentálne by sme potrebovali hotové zariadenie na regulovanie vysokého napätia a vysokej frekvencie. Prúd minimálny iba na rozbeh zariadenia.

Zapojení lidé

projekty/reaktory/vakuove/pvr1/start.txt · Poslední úprava: 08.07.2024 19:40 autor: Marek Ištvánek